Je niekoľko dôvodov, prečo sa po čase, resp. spravidla po niekoľkých rokoch rozhodnete kúpiť nový matrac. V stručnosti chcete dosiahnuť komfort a zdravý spánok. A áno, toto je jedno z efektívnych riešení. V súčasnosti ale máme na výber dve možnosti, a to konkrétne ohľadom formy nákupu. Môžeme klasickým spôsobom navštíviť kamennú predajňu, ale takisto vytvoriť objednávku online.

Návšteva fyzickej predajne má výhodu v tom, že si matrac môžete chytiť a odskúšať ho na vlastnom tele. Nemusíte sa spoliehať na nejaký obrázok, ale to, čo kupujete, máte pekne pred sebou a ste s tým vo fyzickom kontakte. Na druhej strane ale nákup online poskytuje viac možností. Širšiu ponuku a možnosť vybrať matrace tej najvyššej kvality. Vzájomne porovnávať ceny a takisto vlastnosti.

posteľ, vankúše

  • V takomto prípade by ste sa mali orientovať dostupnou charakteristikou matracov a zamerať sa primárne nielen na ich rozmery, ale tiež na ich tvrdosť.

Tvrdosť sa konkrétne udáva v rôznych stupňoch, základná stupnica je od  H1 po H5. V súčasnosti sa už ale stretneme aj s vyššími číslami, čo sú však asi vhodnejšie pre ľudí s ťažkými bolesťami chrbtice. Špeciálny ortopedický matrac kupovaný za zdravotným účelom. Ale späť k veci.

spánok v posteli

Jednotka predstavuje najmäkší stupeň, ktorý je napríklad ideálny pre malé deti. O niečo tvrdšia dvojka poskytuje pohodlie, ale zároveň fakt, že ak na nich pravidelne leží osoba s priemernou či vyššou hmotnosťou, ľahko sa preleží. Trojkou možno označiť priemer a určitý kompromis pre ľudí, čo hľadajú prirodzené pohodlie a netrpia bolesťou chrbta. Štvorkou možno označiť matrac, o ktorom sa už dá povedať, že citeľne patrí do kategórie tých tvrdších, hlavne ak vravíme o kategórii pružinových matracov.  Ak je vašou prioritou predovšetkým tvrdosť matraca, potom je zrejme najlepšou voľbou päťka. V tejto kategórii navyše môžeme vravieť o tých, ktoré poskytujú takisto kvalitné ortopedické vlastnosti.