Všetko to začína tým že ste si kúpili smartphon alebo tablet , všetko fungovalo bez jedinej chybičky,ale po mesiaci ste zistili že zariadenia sú pomalšie a nepracujú tak ako majú. Horšie na tom celé je že vy už nemáte záručný list a peniaze do opráv nechcete vražať. Ako už dobre vieme že niektorá technika má pohiblive súčiastky ktoré sa po čase spomalia. Môže za to špina , pohiblive časti , či iné faktory ktoré môžu techniku pokaziť .

mobil
 
Avšak smartphoni či tablety nemajú pohyblivé časti,čiže ich nemá čo spomaliť nie je čo sa na nich pokaziť. Problém však nastáva niekde úplne inde. Za to že sa smartphon či tablet spomalí môže softvér .  Na začiatku , teda vtedy keď ste si ho kúpili nebolo zariadení žiadna aplikácia. Po čase používanie stepridalimnožstvo aplikáciu ktoré použivate. Na pozadí bežia aplikácie ktoré dokáže spomaliť zariadenia . Napríklad taký Gmail, Facebook , či iné aplikácie nám zasielajú nové upozornenia ktoré ste práve dostali.

obchod
 
Po čase prichádzajú aj nové ssmartphonis lepším vykonom, čo znamená lepší operačný systém.Ten nám zabezpečí lepšie , rýchlejšie a svižnejšie prehliadanie. Keď je lepšie operačný systém prídu aj lepšie aplikácie.  Vývojári vymýšľajú náročné hry v ktorých môžete využiť operačný systém naplno ale staré zariadenia nemajú lepsí výkon preto sa rýchlejšie spomalia.

kancelář
 
Vyriešiť to môžete tak že odstránite nadbytočné aplikácie ktoré používate zriedka , alebo ich nepoužívate vôbec. Takto sa nielen uvoľní pamäť ale aj zrýchli prehliadanie smartphonu či tabletu , a budú svižnejšie ako pri plnom zariadeni. S toho vyplýva že výrazne zrýchlite zariadenia až o 50 percent .  Zrýchlite ho môžete aj tak že použijete apliakcii ktoré Vám pomôžu zmazať nadbytočné suborink aplikáciám, ktoré taktiež zaťažujú systém. Môžete sa taktiež pozrieť do nastavenia , a ktoré z nich pozastavime používanie na pozadí. Avšak môžete ohroziť chod ostatných aplikácii čiže to môžete vyskúšať na svoju zodpovednosť. 

Prečo sa zariadenia kazia ?
Ohodnoťte příspěvek