Kvalitný spánok:

zvyšuje hladinu energie a podporuje imunitný systém
zlepšuje pamäť, schopnosť učiť sa a robiť rozhodnutia
napomáha regenerácii buniek a spomaľuje viditeľné účinky starnutia

postel

Ak si chcete spánok vychutnať, mať posteľ, ktorá je dobre prispôsobená vášmu telu a spánkovým návykom, je veľmi dôležité. Mnohí sa však často uponáhľajú. Doprajte si čas, vyskúšajte niekoľko rôznych modelov a pýtajte sa predajcu toľko, koľko potrebujete. Predovšetkým nevnímajte kúpu novej postele ako výdavok, ale ako investíciu do seba pre vaše lepšie fyzické, mentálne a duchovné zdravie.

Väčšina ľudí si neuvedomuje, aké dôležité je vybrať si správne lôžko. Kombinácia správnej postele, vankúša a prikrývky vám skutočne zmení spôsob spánku.

Najlepšie nemusí byť hneď najdrahšie

Každý z nás potrebuje nejaké to pohodlie a trh ponúka širokú škálu lôžok, aby uspokojil každú jedinečnú potrebu a preferencie pohodlia.
Vnútorná technológia na princípe peny a pružiny poskytne vášmu telu oporu, ktorú potrebuje na dosiahnutie kvalitného spánku.
Každý uprednostňuje niečo iné, preto si treba uvedomiť, či dávate prednosť plytkejšej alebo hlbšej vrstve pohodlia, ktorá bude kontúrovať vaše telo.
Nič vám nebráni posteľ si vyskúšať osobne, takže keď ste v obchode s nábytkom, uistite sa, že si vyberiete viaceré možnosti komfortnej vrstvy.

Stará posteľ je nehygienická

Vlhkosť a absorpcia vlhkosti vo vnútri matraca tiež znižuje kvalitu spánku a vyvoláva pocit chladu. Za noc stratíme až 500 ml vlhkosti, a táto ide priamo do vášho matraca. Staré matrace sú tiež ideálnym domovom pre roztoče.

lůžko

Na veľkosti záleží

Čím viac miesta máte vo svojej posteli, tým lepšie sa vám bude spať, najmä ak zdieľate lôžko s partnerom. Priestor okolo vás pomáha podporovať nerušený spánok.
Dvaja ľudia, ktorí spia spolu, by si mali vybrať posteľ aspoň kráľovskej veľkosti, aby ste obaja mali dostatočný priestor.
Tiež sa oplatí brať do úvahy mladších členov rodiny, ktorí môžu tiež s vami zdieľať lôžko.