Kapadóciu nájdete v ázijskej časti Turecka, na území Anatólii. Ide o historické územie, ktoré v minulosti obývali mnohé národy. Hlavé mesto – Kaysari, sa dnes stalo obľúbenou turistickou lokalitou. Ak ste sa teda rozhodli pre dovolenku last minute Turecko happytravel.sk, ktorá je veľmi výhodná, mali by ste popremýšľať práve o Kapadócii.

Mesačná krajina v ázijskej časti Turecka.jpg
 
Pre turistov v apríli, pre dovolenkárov v júli
 
Toto miesto turisti vyhľadávajú hlavne kvôli nádhernej prírode. Ak sa chcete na svojej dovolenke venovať i dlhším túram či výletom s rodinou, vyberte si radšej termíny mimo hlavnej turistickej sezóny. Ideálnym obdobím je marec až jún. V letných mesiacoch sa totiž teploty šplhajú naozaj vysoko, čo nie je na prechádzky prírodou úplne vhodné.
Pokiaľ však chcete na dovolenke iba dovolenkovať, obdobie júla až septembra bude pre vás to pravé orechové.
 
Ubytovanie pod zemou? V Turecku je možné všetko
 
Kappadokia je známa rozsiahlymi jaskynnými systémami a hornatou krajinou plnou piesku. Tieto prírodné podmienky umožnili vybudovať i viacero netradičných hotelov. Ak patríte k tým, ktorí nie sú proti žiadnemu novému zážitku, na tomto mieste môžete využiť bývanie v jaskynných hoteloch. Ako to už pod zemou býva, teplota je prirodzene nižšia. To určite oceníte po celom dni na tureckom slnku.

Starobylé obydlia v meste Kapaddokia.jpg
 
V podzemí ešte ostaneme
 
Na tomto mieste môžete zažiť aj naozaj netradičnú exkurziu po podzemných mestách Anatólie. Rozsiahle podzemné systémy sú sprístupnené turistom, takže sa môžete pozrieť až na miesta, ktoré pred stovkami rokov obývali tunajšie národy Chetitov. Nachádzajú sa tu ich domy, kostoly, hospodárske budovy a starobylé sklady na potraviny. Keďže ide o naozaj populárnu turistickú atrakciu, pripravte sa na to, že v útrobách mesta, sa nebudete prechádzať sami. Pokiaľ by ste predsa len chceli zažiť podzemné mesto vo väčšom súkromí, vyberte si jeden zo vstupov, ktoré začínajú v menších okolitých dedinkách.