V dobe autonómnej jazdy a pokročilých technológií senzorov sa špičkoví odborníci na bezpečnosť spoločnosti Volvo čoraz viac pohybujú v nejasnej línii medzi bezpečnou jazdou a riadením.
"Sústreďujeme sa na to, aby ste ako vodič vedeli, že je o vás postarané, " povedala Malin Ekholm, riaditeľka Centra pre bezpečnosť áut v sídle spoločnosti Volvo Cars v Göteborgu vo Švédsku.
„S množstvom nových nástrojov na zaistenie bezpečnosti cestujúcich sa bezpečnostná stratégia automobilky presúva od ochrany cestujúcich k predpovedaniu a vyhýbaniu sa nehodám,“ povedala Ekholm.

volvo
 
Nová technológia a nástroje
 
Volvo má dobre vyvinuté zariadenie na výskum bezpečnosti.

Jeho bezpečnostné stredisko, ktoré vzniklo v sedemdesiatych rokoch minulého storočia, pracuje na crash testoch a zdieľa informácie so švédskymi orgánmi cestnej premávky, aby bolo jednoduchšie dokumentovať nehody a havárie, aby inžinieri mohli lepšie pochopiť udalosti a okolnosti, ktorým je treba zabrániť.
Nárast technológií autonómnych a príbuzných vozidiel ako aj technológií digitálnej simulácie, ktoré sa používajú u priekopníckych vozidiel s vlastným pohonom, rozšírili prístup výskumných pracovníkov smerom k bezpečnosti. Navyše okrem crash testov, bezpečnostné systémy vozidiel prekonávajú takmer 30 000 simulácií havárií.

turbo

Rastúce investície spoločnosti Volvo do autonómneho výskumu a vývoja vrátane nedávno rozšírenej operácie spoločnosti Silicon Valley zvyšujú aj možnosti pokročilého bezpečnostného tímu. Bezpečnostný balík obsahuje napríklad prednú kameru na rozpoznanie chodcov, cyklistov a blížiacich sa vozidiel a nasadenie automatického núdzového brzdenia, aby sa predišlo kolíziám.

interiér
 
Zabránenie nehodám
Zvýšené využívanie pokročilej technológie presúva prístup výskumných pracovníkov spoločnosti Volvo z hľadiska zmierňovania nehôd prostredníctvom zadržiavacích zariadení k predpovedaniu a predchádzaniu nehôd.

Bezpečnostná stratégia značky Volvo
3.7 (73.33%)3